چاپ        ارسال به دوست

جلسه هم اندیشی اساتید ترم بهمن 95

جلسه هم اندیشی اساتید ترم بهمن 95

گزارش جلسه هم اندیشی اساتید مرکز گرگان

بهمن 1395

باتوجه به ضروت نقش آفرینی استاد در تربیت معرفت جویان مومن و انقلابی در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان و بهره مندی از رهنمودها و مشورت با معاون محترم آموزش حجت الاسلام والمسلمین رضایی تبیین و ترسیم موضوعات شاگرد پروری ، نظام آموزشی ، محتوی ، نظام ارزیابی ،.... به سه روش برای ترم بهمن 95 انجام پذیرفت :

 

روش اول : تبیین و تبادل نظر بصورت مجزا با هریک از اساتید

 

 مدیر مرکز پس از بررسی ارزیابی به روش شفاهی ، تفصیلی، صوت ، مکتوب و جلسات متعدد با اعضای شورا و فعالین معرفت جویان نسبت به رویکرد اساتید و اثر گذاری آنان نسبت درس جریان ساز زندگی با اساتید بصورت مجزا در یک وقت موسع به بحث و نظر نشسته و هم دیدگاههای استاد را در موضوعات مختلف پذیرا شده است و هم در طرح درس و ... گفتمان صورت پذیرفته است .

 

روش دوم : کمسیونی /کمسیون تفسیر ، جریان شناسی ، کلام ، اخلاق و خانواده /

 

در این مرحله اساتید بطور تخصصی در ترم های گذشته انتخاب شده اند در کنار هم قرار گرفته و بعداز بحث جامع مدیر با هر یک از  آنان ، اینک درکنار هم قرار گرفته و مدیر نقش دبیر را داشته و اساتید با یکدیگر به بحث و گفت و گو می نشینند و مسائل آموزشی محتوی مشترک را به نقد و نظر می پردازند .

در این روش که کمسیون تفسیر تشکیل جلسه داده است تجربیات تدریسی اساتید در معرض نگاه همدیگر قرار گرفته و موضوعات و روش تدریس همدیگر را ملاحظه کرده و از نکات مفید آن بهره می گیرند . اساتید مرکز گرگان که بادغدغه بالایی برای تدریس حضور دارند این روش را بسیار می پسندد و مطالبه آنان برای گفت و گوی بیشتر بوده است .

 

 

 

 

روش سوم : نشست مشترک اساتید

زمان : سه شنبه 23بهمن 1395

مکان دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گلستان

در این مرحله که جمع بندی و جامعیت اساتید در کنار یکدیگر از اهداف این نشست است ، اساتید در تمام دروس در هم اندیشی به موضوعات مشترک  به تبادل نظر می پردازند

ترم بهمن با عنایت به تغییر نظام آموزشی و تربیتی که در صدر موضوعات می باشد در این جلسه هم مورد مداقه و نظر قرار گرفت ؛

در ابتدای این جلسه مدیر مرکز گرگان حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده به ضرورت تغییر نظام آموزشی و تربیتی که برآیند نشست مدیران  در مشهد مقدس بوده است را بیان داشتند ،

ایشان به موضوعات مانند محتوی آموزشی ، گروه های جهاد علمی فرهنگی ، خرجکرد دروس ، کم شدن کلاسهای حوزه ، بحث شاگرد پروری و.... اشاره کردند .

حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده با قرائت بندهایی از آیین نامه جدید آموزشی تربیتی به ابهامات اساتید در خصوص محتوی و  جذب مهر ماه و شیوه برگزاری پاسخ دادند .

اساتید با بیان اینکه عشق و علاقه وافر معرفت جویان مثال زدنی است  واین فرصت در دانشگاه ها را باید قدر دانست به موضوعاتی از قبیل نظم و جدیت  ،نظام ارزشیابی ، پاسخ به شبهات ، تطبیق به مسائل روز جامعه ، اشاره داشتند .

 

 

 

 


١٥:٣٠ - يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٦٥٨٩٨    /    تعداد نمایش : ١٢٠٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج