چاپ        ارسال به دوست

مراسم آیین افتتاحیه ترم بهمن 1395 و تجلیل از دانش آموختگان

حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز گرگان

 

همزمان با جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و آغاز ترم بهمن 96-95مرکز گرگان  در مراسمی با حضور حضرت آیت الله شاهرودی نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری در استان گلستان و اساتید و معرفت جویان در روز پنجشنبه 21 بهمن 1395 در سالن رشد دانشگاه گلستان آیین افتتاحیه و تجلیل از 40 نفر از دانش آموختگان برگزار گردید .

این برنامه که با تلاش و همت شورای معرفت جویان  طی جلسات متعدد برنامه ریزی و تقسیم وظایف گردید .بعد از برگزاری  اولین جلسات  کلاسهای مرکز گرگان در یک فضای بسیار صمیمی و با معنویت برگزار گردید .

در ابتدای جلسه بعد از قرائت قرآن کریم و پخش کلیپی در خصوص راهپیمایی 22 بهمن از فرمایشات گهر بار مقام معظم رهبری مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری حجت الاسلام والمسلین مازندرانی به تشریح ضرورت تربیت نیروهای متعهد و متخصص در دانشگاه پرداختند ، ایشان با تشکر از مدیر مرکز گرگان حضور در کلاسهای معرفت افزایی و انجام کار جهاد علمی فرهنگی را از برکات و ثمره خون شهدا دانسته و با بیان اثر گذاری آنان به اهمیت نظام اسلامی اشاره داشتند .

 

در ادامه مدیر مرکز گرگان حجت الاسلام والمسلمین محمدزاده ضمن خیر مقدم و تشکر فراوان از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و قدر دانستن وجود مبارک حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در ایجاد یک شبکه نخبگانی و موثر بر محیط پیرامونی به بیان گزارشی از مرکز گرگان و اقدامات انجام گرفته پرداختند .

ایشان ضرورت توجه مساله تربیت را بسیار مهم دانسته و گفتند اینکه در محیط دانشگاه ها دانشجویانی با عشق و علاقه وافر و وصف ناشدنی د رکنار دروس تخصصی خود به مباحث دینی و انقلابی علاقه نشان می دهند را از فاخر ترین کار ها برشمردند و بیان کردند در این مسیر هر چند سختی ها و دشواریها و موانعی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری هست ولی اعتقاد به اینکه دانشگاه مبدا تحولات و دانشجویان افسران جنگ نرم هستند  عزم و جدیت را دو چندان می کند واز طرفی دغدغه معرفت جویان خود نیز عامل مهمی در حرکت و استقامت است .

حضرت آیت الله شاهرودی با تشکر از فرصت ایجاد شده و حضور در جمع معرفت جویان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز گرگان به تناسب ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی واینکه جوانان امروز دوره قبل از انقلاب و مبارزات و امام راحل وعظیم الشان را درک نکرده اند به بیان خاطره ای از دوران انقلاب پرداختند .

 

در این بیان به عشق وعلاقه مردم به امام و ولی اشاره داشتند که اطاعت از ولایت را رمز پیروزی انقلاب اسلامی دانستند ایشان در ادامه با ذکر بیانی از آیت الله شهید صدر در خصوص اینکه امام راحل ذوب در اسلام شده است و شما ذوب در امام شوید به بیان ثمرات حکومت اسلامی اشاره کردند ، نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری حضرت آیت الله شاهرودی گفتند شما جوانان در آینده در مناصب دولتی و حکومتی قرار خواهید گرفت لذا باید هم در عرصه معرفت و هم درعرصه اخلاق پیشرفت نمایید که جا معه به شما نیازمند است . ایشان در بیان حفظ حکومت اسلامی فرمودند که همه ما باید فدای این حکومت اسلامی بشویم و در حفظ و حراست از این حکومت باید تمام تلاش  خود را مصروف بداریم .

 

در ادامه برنامه از 40 نفر از دانش آموختگان و اعضای شورای معرفت جویان و فعالین با اهداء لوح تقدیر وهدیه ای تجلیل به عمل آمد . سپس با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر  و پاسخ آیت الله شاهرودی به سوالات و مسائل معرفت جویان مراسم به پایان رسید .

 


١٣:٤٠ - يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٦٥٨٩٧    /    تعداد نمایش : ١٣٦٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج